Odwiedziło nas:
1472349

 kancelaria
 

Witamy na stronie
Parafii św. Bartłomieja Apostoła

w Szczurowej!

 

   
       

 

Rozpoczynający się w Niedzielę Palmową Wielki Tydzień to czas rozpamiętywania ostatnich dni życia Chrystusa, przygotowujący do największego święta chrześcijan - Zmartwychwstania Pańskiego. Najważniejszą cześć Wielkiego Tygodnia stanowi tzw. Triduum Sacrum (Święte Trzy Dni), które tworzy zespół obrzędów i nabożeństw odprawianych w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

W Wielką Środę, 5 kwietnia przeszliśmy ulicami Szczurowej, by rozważać stacje Drogi Krzyżowej. Nabożeństwu przewodniczył ks. Proboszcz, rozważania prowadziła Wspólnota Modlitewna GALILEA z Górki, a nad przebiegiem czuwali Rycerze Kolumba.
Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii oraz Kapłaństwa. Była to też okazja do złożenia życzeń naszym Księżom.
W Wielką Sobotę najmłodsi parafianie adorowali Najświętszy Sakrament przy Grobie Pańskim. Na zakończenie ks. Grzegorz poświęcił pokarmy.

Galeria zdjęć - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Galeria zdjęć - Droga Krzyżowa ulicami Szczurowej

Galeria zdjęć - Wielki Czwartek – Święto Kapłanów

Galeria zdjęć - Wielka Sobota - adoracja przedszkolaków i błogosławieństwo pokarmów
Dodano: 13 04 2023

Dodano: 18 03 2023

Dnia 11.03.2023 w naszej parafii odbyły się dekanalne rozgrywki w piłce nożnej halowej dla liturgicznej służby ołtarza. Jest to już XVIII edycja Mistrzostw Polski LSO o Puchar „KnC”.
Ministranci i lektorzy występowali w trzech kategoriach wiekowych. Naszym reprezentantom, mimo zaciętej i wyrównanej walki, nie udało się wygrać turnieju.
W kategorii „lektorzy starsi” zajęli 2 miejsce, „lektorzy młodsi” zajęli 4 miejsce, a „ministranci” zajęli 5 miejsce.
W kolejnym etapie rozgrywek, reprezentantami naszego dekanatu będą zwycięzcy turnieju, a więc lektorzy i ministranci z parafii Okulice i Drwinia.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz więcej zdjęć
Dodano: 14 03 2023


Nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję CARITAS: „PACZKA DLA UKRAINY”. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny.

Jak włączyć się w akcję Paczka dla Ukrainy


 1. Odbierz z kancelarii parafialnej karton dedykowany akcji. Możesz też przygotować własny karton o wymiarach zbliżonych do 41×38×64 cm. Na własny karton przyklej logo akcji (link do logo).

 2. Wypełnij karton posługując się listą sugerowanych produktów (link do listy). Paczka powinna zawierać produkty z 4 różnych kategorii:
  - żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe)
  - kawa, herbata, cukier
  - artykuły higieniczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)
  - słodycze.

 3. Zważ paczkę – jej waga powinna wynosić ok. 15 kg.

 4. Gotową paczkę zanieś do kancelarii parafialnej.

 5. Twoja paczka zostanie przesłana do magazynu przeładunkowego, a następnie trafi do mieszkańców Ukrainy, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji.

Pamiętaj, aby w kartonie nie umieszczać odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce oraz innych, które mogłyby ulec zniszczeniu w transporcie.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie CARITAS
Dodano: 21 02 2023


Galeria zdjęć – Szopki bożonarodzeniowe

Galeria zdjęć – Kolędnicy misyjni
Dodano: 31 12 2022

<< poprzednia strona               nastepna strona >>


                                                                                       
Szczurowa, wrzesień 2010